Milas_halisi_yikama

Halı Temizliğinde Bilinmesi Gerekenler

Barınma ihtiyacını karşılamaya başlayan ilk insandan bu yana, barındığı alanı süslemek ve dahası dış etkilerden korunmak amacıyla kullanılan çeşitli örtüler, zamanla el işçiliği ve çağının sanatsal etkilerini barındıran halılara dönüşerek, insanoğlunun en eski kullanım eşyalarından biri olmayı başarmıştır. Günümüzün ilerleyen teknolojisinin katkılarıyla çok farklı özellikler sunan halılar, yaşantılarımızın ve yaşam alanlarımızın vazgeçilmezleri arasında ki yerini koruyor. Halıların yaşam alanlarındaki faydalı etkileri saymakla bitmeyecek kadar çok olmakla birlikte, kullanıldıkları alanlar itibariyle dış etkilere fazlaca maruz kalarak, yaşam alanlarımızın hijyen standartlarının düşmesine ve sağlığımızın tehdit edilmesine de sebep olabilirler. Sık dönemlerde yapılan halı temizliği sayesinde, gerekli hijyen standardının korunması, yaşam kalitemizi yükselterek, tün yaşamımızın daha iyi koşullarda yaşanmasını sağlar.

Halılar Nasıl Temizlenmelidir?

Çağımızın şehirleşmiş ve genel olarak çok katlı binalarda süren yaşantısı, eskiden olduğu gibi halıların boş alanlarda bol suyla ve çeşitli hijyen malzemeleri kullanılarak yıkanmasına olanak vermiyor. Eskiden olduğu gibi kar yağdığından karla temizlenen halıların parlak ve hijyen özelliklerine sahip olması da mümkün olamıyor. Bununla birlikte tüm bu yöntemler aslında halıların temizliğinin yüzeysel olarak yapılmasını sağladığı gibi, maruz kaldığı çeşitli bakteri ve mikroplardan arınmasına yardımcı olmuyordu. Çağımızın ilerleyen teknolojisinin sunduğu olanaklar sayesinde artık, halılar çeşitli makineler yardımı, özel yıkama yöntemleri, özel ve halıların türlerine göre değişkenlik gösteren hijyen malzemelerinin kullanımı sayesinde, hijyen standartlarının yükselmesini sağlayabiliyor. Maltepe halı yıkama ihtiyaçlarına eşsiz çözümler üreten Çiçek Halı Yıkama Fabrikası, sahip olduğu sektörel birikim ve deneyimlerini, çağımızın sürekli olarak ilerleyen teknolojisinin olanakları ile birleştirerek sunduğu eşsiz hizmet kalitesiyle, yaşam alanlarınızın hijyeninin sağlanmasına büyük bir katkı sağlıyor.

Halı yıkama işlemlerinin doğru bir şekilde yapılabilmesinin en önemli şartı olan halıların dokunma ve iplik özelliklerinin belirlenmesi süreci, profesyonel bir ekspertiz ihtiyacı ortaya çıkarır. Türlerine göre doğru bir şekilde yıkanmayan, yıkama işlemi sırasında doğru hijyen malzemeleri kullanılmayan, doğru toz alma ve çırpma makinelerinden geçirilmeyen ve doğru yöntemle kurutulmayan halılar, hem yeterli hijyen standardına sahip olmaz ve hem de çeşitli yıpranmalar oluşturarak görsel özelliklerini yitirebilirler. Pek çoğu maddiyattan öte manevi değerler yüklü olan halıların, doğru bir şekilde yıkanarak kullanım ömürlerinin uzamasını sağlayan Maltepe Halı Yıkama firması Çiçek Halı Yıkama Fabrikası, halı türlerinin belirlenmesi konusunda uzmanlık düzeyinde bir birikime sahiptir. Dokunma ve iplik özellikleri doğru bir şekilde tespit edilmiş olan halılar, buna göre tasnif edilerek farklı makineler aracılığıyla toz alma ve çırpma işlemlerinden geçirilir ve ardından yine türlerine göre özel makineler ve farklı hijyen malzemeleri kullanılarak yıkanır.

Bu işlemlerin ardından yine türlerine göre farklı sıkma aparatları kullanılarak fazla suları alınan halılar, yine türlerine göre farklı kurutma aşamalarından geçirilirler. Türlerine göre kurutma makinesi veya kurutma odalarında kurutulan halılar, son aşama olan bakteri testi ve leke tespitinin de yapıldığı kalite kontrol aşamasından geçirilerek paketlenerek, adreslerine teslim edilmek üzere gezici ünitelerimize devredilirler. Maltepe halı yıkama ihtiyaçlarına en özgün, en nitelikli çözümleri oluşturma konusunda sütün bir başarı sergileyen firmamız,  yün halı yıkama, elde dokuma halı yıkama gibi değerleri ve özellikleri yüksek tüm halıları özel yöntemler kullanarak temizliyor ve hijyen koşullarının yanı sıra halılarınızın kullanım ömürlerinin de uzamasına katkı sağlıyor. Yaşam alanlarının konforu ve dekoratif özelliklerini destekleyen en önemli unsurlardan biri olan halılarımızın, yaşam standartlarımızın yüksek kalmasına sağladığı katkıların süreklilik arz etmesi, ancak halıların periyodik olarak hijyen koşullarının sağlanmasına bağlıdır.

Halı koltuk, perde, yatak, yorgan, pike ve benzeri kullanım eşyaları, yaşamımız içerisinde en sık temas ettiğimiz ve dolayısıyla sağlığımız üzerinde en fazla etkileri bulunan kullanım eşyaları arasında yer alır. BU nedenle bu tür eşyaların hijyenini sağlamak konusunda hassas davranılması ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Tüm yaşantımızı etkileyecek olan sağlık sorunlarını yaşamamak ve iyi bir sağlığa paralel daha kaliteli bir yaşam sürebilmek için, bu tür eşyaların mutlaka profesyonel hijyen işlemlerine tabii tutulması gerekir.  Toz akarları olarak veya daha yaygın olarak bilinen adıyla mite lar, aslında eko sistem üzerinde önemli görevleri bulunan canlılar olmakla birlikte, günlük kullanım eşyaları içerisinde sürekli çoğalarak, kısa zaman içerisinde sağlığımızı olumsuz olarak etkileyebilen canlılar haline dönüşürler. Mikron düzeyindeki boylarıyla gözle görülmeyen canlılar arasında yer alan toz akarları, sayısal olarak hızla çoğalarak, yaşam alanlarının en büyük sağlık tehdidi haline gelirler ve bu canlıların kullanım eşyalarından tam olarak temizlenebilmesi ise ancak profesyonel hijyen işlemleriyle mümkün olabilir.

Sektöründe uzun yıllara dayanan başarılı bir hizmet birikimine ve deneyimine sahip olan Çiçek Halı Yıkama Fabrikası, Maltepe halı yıkama ihtiyaçlarına çağımızın şartları ve gereklerine en uygun hizmet çözümleriyle, eşsiz bir hizmet yaklaşımı sunuyor. İlkeli ve verdiği hizmetin sorumluluğun bilincindeki hizmet yaklaşımını, ilerleyen teknolojinin tüm yenilikleriyle destekleyen firmamız, Maltepe sakinlerinin yeni çağın getirdiği yeni hizmet ihtiyaçlarına ve bölgesel koşullara en uygun çözümleri oluşturma konusunda üstün bir başarı ortaya koymaya devam ediyor. Son teknolojiye sahip toz alma, çırpma, yıkama, kurutma makinelerine sahip olan firmamız, aynı zamanda benzersiz bir ekspertiz hizmeti sunabilen uzmanları aracılığıyla, tüm halılarınız ve koltuklarınızın türlerinin doğru belirlenmesini sağlıyor. Bu ayrıcalıkla halı ve koltuklarınızın doğru işlemlerden geçirilerek en doğru hijyen koşullarına sahip olmaları sağlanabiliyor. Yıkamaya bağlı olarak ortaya çıkabilen tüm yıpranmaların önüne geçen temizleme aşamalarımız sayesinde, yaşam alanlarınızın beklentilerinizden çok daha ileri boyutta hijyen standardına sahip oluyor.

Yaşam alanlarının sağlık standartlarında belirleyici bir rol üstlenmekte olan firmamız, tüm bu sorumluluğun yanı sıra, manevi özellikler taşıyan halı ve koltuklarınızın değerlerinin farkındalığında yürüttüğü tüm hizmet sunumlarıyla, üst düzey tüketici memnuniyeti oluşturmak konusunda ısrarlı bir şekilde hizmet sunumlarına devam ediyor. Üzerine düşen görevleri beklentilerinde üzerine çıkarak, her daim daha ileri aşamalara taşımayı şiar edinmiş olan firmamızın tüm hizmet türleriyle ilgili ayrıntılı bilgilere web platformumuz üzerinden erişebilirsiniz. Her gün ve her saat olmak üzere hizmet sunmak amacıyla yapılandırılmış çağrı merkezimiz aracılığıyla veya web platformumuzda bulunan hizmet talep formu aracılığıyla tüm soru ve sorunlarınızı tarafımıza ulaştırabilir, tüm hizmet taleplerinizi kolayca bizlere iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşmış olan tüm hizmet talepleriniz gezici ünitelerimiz tarafından dakikalar içerisinde yanıtlanarak, yaşam standardınızın daha fazla yükselmesi için üzerimize düşen katkı hızlı bir şekilde sağlanacaktır. İhtiyacınız olan temizlik ve hijyen hizmetleri için aklınızdaki tüm sorulara web sitemiz veya çağrı merkezimiz aracılığıyla çözüm bulabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir