24 Kas 2018
Kasım 24, 2018

Halı Yıkama ve Sağlık İlişkisi

0 Yorum

Maltepede halı yıkama fabrikası

Evlerin vazgeçilmez ürünlerinden birisi olan halılar, gün boyunca zeminde pek çok farklı etken ile temas halinde olur. Bu durum halılarda yoğun bir kirlenmeye neden olur. Her ne kadar klasik/standart ev temizliği çerçevesinde halılar elektrikli süpürge vb. ekipman veya cihazlar ile temizleniyor olsa da yüzeysel kalır. Halının en dip kısımlarına ulaşılamaması temizliğin yüzeysel kalmasına neden olur. Bunun en somut tespiti ise çorap ile basıldığında çorapların kirlenmesidir. Eğer böyle bir durumda olan halınızın mevcut ise sağlığınızda risk altında demektir. Çünkü halınızda yalnızca toz partikülleri değil aynı zamanda da sigara külleri, yemek kırıntıları, bakteriler, mayklar ve mikroplar tarafından dip kısımlarda ciddi bir katman meydana gelmiştir. Bu durumda sağlığınızı ciddi anlamda tehdit edebilir. Maltepede halı yıkama fabrikası olarak halılarınızın bu hijyenik olmayan şartlardan en hassas yıkama teknikleri ile arındırılmasını sağlıyoruz.

Çocuklar İçin Ciddi Risk Oluşturuyor

Çocuklu evlerde, bu durumda olan halılar hayati risk teşkil eder. Gün boyunca halı üzerinde emekleyen ve daha sonra elini ağzına götüren bebekler, halıdaki mikropları vücuduna alır. Bu durumda bağışıklığı henüz gelişmemiş ya da hassas olan bebeklerin hayati risk yaşayabileceği sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmasına yol açabilir. Bu nedenle halılarınızda derinlemesine temizlik için profesyonel halı yıkama hizmeti desteği almanızı tavsiye ediyoruz. Maltepede halı yıkama fabrikası olarak halılarınızın en dip kısımlarındaki kirlere dahi rahatlıkla, halınızda zarara yol açmadan ulaşabilecek halı yıkama makineleri ile tamamen doğal temizlik ürünleri kullanarak, yıkama işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Doğal Temizlik Ürünleri ile Halı Yıkama

Halılarınızın yıkama süreci sonunda kullanım sırasında da çocuklarınızın sağlığını riske etmemesi için sadece doğal temizlik ürünleri kullanıyoruz. Maltepede halı yıkama fabrikası hizmetlerimizde kullandığımız temizlik ürünleri kesinlikle insan sağlığını tehdit edebilecek kimyasal ve yabancı maddeler içermemektedir. Böylelikle halılarınızı temizlerken, sağlığı tehdit eden etkenler haline getirmiyoruz.

 

Halı şampuanı ve özel solüsyonlar kullandığımız Erenköy halı yıkama hizmetlerimiz dahilinde halılarınız yıkama sonrası süreçte uzun süreler hoş ve temiz kokusunu koruyarak, kullanıldığı mekanlara ferahlık katar.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir